سه‌شنبه, 26 دی 1396

پیام مدیر عامل سازمان انتقال خون به مناسبت هفته تجلیل از كارشناسان عروق

پیام مدیر عامل سازمان انتقال خون به مناسبت هفته تجليل از كارشناسان عروق

نجات جان همنوع نیت والای اهدا کنندگان خون است.سازمان انتقال خون ایران چهل و چهار سال است که همراه اهدا کنندگان خون و با هدف نجات جان بیماران نیازمند، بستر ساز تحقق این نیت خیر خواهانه و خدا پسندانه بوده و هست. بیش از چهل و چهار سال حضور در نظام سلامت کشور جایگاهی بی بدیل را برای سازمان انتقال خون ایران رقم زده است که بی شک بدون تلاش خالصانه و مجدانه فرد فرد خانواده بزرگ انتقال خون حاصل نمی گردید.

بدینوسیله هفته فلبوتومیست (کارشناس عروق) را به شما فلبوتوميست‌هاي عزيز انتقال خون و همكاران بخش خونگيري که در لحظه لحظه حیات این سازمان با خلق تجربه ای دلپذیر از اهدای خون نقش کلیدی درتحقق رسالت سازمانی و نیز تداوم همراهی اهدا کنندگان عزیز داشته اید تبریک گفته توفیق روزافزون شما همکاران ارزشمند را از خداوند بزرگ خواهانم.

دكتر علي اكبر پورفتح‌اله

مديرعامل سازمان انتقال خون

  

براي آگاهي بيشتر بدانيد:

16 تا 22 شهریور ماه در برخی از کشور های دنیا به عنوان هفته تجلیل از نیروهای خونگیر مراکز درمانی نامگذاری شده. این نامگذاری نشانگر جایگاه ارزشمند کارکنان بخش خونگیری در سیستم سلامت است.

یافتن رگ مناسب، یکی از مهمترین اقدامات حیاتی اولیه در بسیاری از بیماران بستری به ویژه بیماران اورژانسی است. کار ظریف و حساسی که نیازمند دانش، تجربه، مهارت و سرعت عمل بالا درعین صبوری بوده و در برخی موارد از جمله در مورد کودکان و یا در بیماران سرطانی و مبتلایان به بیماری های مزمن که رگهای شکننده دارند، حساسیت بیشتری پیدا می کند.

فرایند خونگیری در مراکز اهدای خون نیز از جمله بخش هایی است که نیاز به نیروهای زبده، آگاه و با تجربه دارد. نیروهای خونگیر به عنوان صف مقدم همراهی با اهداکنندگان خون، نقش چشمگیری در ایجاد آرامش، انتقال مفاهیم فرهنگی و آموزشی و مراقبت از سلامت اهداکنندگان در فرایند اهدای خون را بر عهده دارند.

شاید به جرات بتوان گفت که کارکنان این بخش، یکی از ارزشمندترین نقش ها را در ارتقای رضایتمندی داوطلبان و تبدیل اهداکننده بار اول به اهداکننده مستمر به عهده دارند.

نقشی حیاتی که از یک سو تامین خون و فراورده های خونی مورد نیاز بیماران و مصدومین را امکان پذیر می سازد و از سوی دیگر احساس دلنشین نجات یک زندگی را در اهداکنندگان خون تداوم می بخشد.


نمایش تعداد بازدیدها : 198

بازگشت           چاپ چاپ