دوشنبه, 28 اسفند 1396

2500 نفر به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند
همدردی 1784 شهروند تهرانی با هموطنان زلزله زده

2500 نفر به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند

همدردی 1784 شهروند تهرانی با هموطنان زلزله زده

روز گذشته نزدیک به 2500 نفر برای کمک مصدومین زلزله غرب کشور به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کردند که از این تعداد هزار و 784 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی؛ مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهار کرد: از صبح روز بعد از وقوع زلزله در استان کرمانشاه با اشتیاق مردم برای اهدای خون مواجهه بودیم و 22 آبان 96  دو هزار و 459 نفر موفق به ثبت نام در پذیرش مراکز اهدای خون استان شدند.

وی با اشاره به ضرورت بیشتر اهدای خون گروه های منفی، افزود: از این تعداد یک هزار و 784 نفر خون اهدا کردند و با توجه به فراخوان انجام شده، 25 درصد خون های اهدایی از گروه های منفی بودند.

دکتر طباطبایی از مراجعه بانوان در شرایط بحران به نیکی یاد کرد و ادامه داد: شاخص اهدای خون بانوان در روز گذشته با  10 درصد رشد به میزان 14 درصد رسید. این استقبال نشان می دهد خانم ها بدون هیچ مشکلی می توانند پا به پای آقایان در این عرصه نیز مشارکت جدی داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت مراکز اهدای خون استان تهران طبق برنامه قبلی امروز و روزهای بعد هم ادامه دارد و عزیزانی که مایل به اهدای خون هستند می توانند با مراجعه به سامانه نوبت دهی اینترنتی اهدای خون  (www.tbtc.ir  ) با کمترین معطلی خون خودشان را اهداکنند.


نمایش تعداد بازدیدها : 578

بازگشت           چاپ چاپ