يکشنبه, 28 مرداد 1397

در گفت‌وگو با فارس مطرح شد:
كاهش ۱۲ درصدی اهدای خون در پایتخت

در گفت‌وگو با فارس مطرح شد:

کاهش ۱۲ درصدی اهدای خون در پایتخت

مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران با اشاره به کاهش ۱۲ درصدی اهدای خون در ۶ ماه گذشته، گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایان سال و احتمال وقوع تصادفات در نوروز، مراجعه بیشتر برای اهدای خون ضرورت دارد.

مرتضی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با اهدای خون در پایتخت اظهار داشت: طی 6 ماه گذشته آمار مراجعه‌کنندگان برای اهدای خون 10 تا 12 درصد کاهش داشته است که این مسئله ضرورت افزایش مراجعه مردم جهت اهدای خون را با توجه به نزدیک شدن به روزهای آخر سال و نوروز نشان می‌دهد .

وی افزود: در نوروز آمار تصادفات نسبت به روزهای عادی بیشتر می‌شود، بنابراین باید تمهیدات لازم جهت تأمین ذخایر خونی انجام گیرد .

مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران ادامه داد: آلودگی و کاهش دمای هوا، وقوع برف ناگهانی و تعطیلی مرکز نارمک در پایتخت از جمله دلایلی بود که سبب کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون نسبت به سایر مواقع شد .

طباطبایی بیان داشت: در ماه گذشته 25 هزار نفر در پایتخت نسبت به اهدای خون خود اقدام کرده و اگر روزانه 1500 نفر جهت اهدای خون مراجعه کنند، مشکلی نخواهیم داشت ولی در حال حاضر این آمار حدود 800 تا 1000 نفر است .

وی ادامه داد: به‌ویژه افراد دارای گروه‌های خونی منفی و گروه خونی O مثبت و منفی باید نسبت به اهدای خون اقدام کنند تا به‌سرعت کمبود پیش‌آمده جبران شده و ما بتوانیم نیازهای خونی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را جبران کنیم .


نمایش تعداد بازدیدها : 458

بازگشت           چاپ چاپ