چهارشنبه, 27 تير 1397

مدیرکل انتقال خون استان تهران مطرح کرد:
خداحافظی با كانكس‌های دریافت خون/ توسعه مراكز جامع اهدای خون

مدیرکل انتقال خون استان تهران مطرح کرد:

خداحافظی با کانکس‌های دریافت خون/ توسعه مراکز جامع اهدای خون

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اعلام اینکه کانکس‌های دریافت خون در تهران و شهرستان‌های بزودی به صورت کامل برچیده می‌شود گفت: توسعه مراکز جامع اهدای خون در حال انجام است .

سیدمرتضی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با نیاز به اهدای خون گروه‌های منفی در پایتخت اظهار داشت: با توجه به گرم شدن هوا میزان اهدای خون در پایتخت نسبت به ماه‌های قبل کاهش پیدا کرده و این در حالی بوده که در فصل اعمال جراحی بالا قرار داریم بنابراین افرادی که دارای گروه‌های خونی منفی هستند جهت کمک به بیماران نیازمند خون اقدام کنند تا با چالشی در این زمینه مواجه نشویم .

وی افزود: هرچند که نسبت به 15 روز گذشته میزان اهدای خون افزایش پیدا کرده ولی هنوز نیازمند اهدای خون مردم تهران به ویژه گروه‌های خونی منفی هستیم .

طباطبایی با اعلام  اینکه در خرداد ماه امسال حدود 30 هزار نفر خون اهدا کرده‌اند، گفت: بزودی همه کانکس‌هایی که برای خون‌گیری در نظر گرفته شده بود برچیده می‌شود و همه شهرستان‌های استان تهران نیز مجهز به مراکز جامع اهدای خون می‌شوند .

مدیرکل انتقال خون استان تهران، گفت: براساس تفاهمی که با فرمانداران و استانداران شهرستان‌های رباط‌کریم،‌ شهریار و ورامین انجام گرفته بزودی مراکز جامع اهدای خون در این شهرستان‌ها راه‌اندازی خواهد شد .


نمایش تعداد بازدیدها : 169

بازگشت           چاپ چاپ