در روزهاي تاسوعا و عاشورای حسینی ثبت شد
مراجعه 4 هزار شهروند تهرانی به مراكز اهدای خون

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در روزهاي تاسوعا و عاشورای حسینی ثبت شد

مراجعه 4 هزار شهروند تهرانی به مراکز اهدای خون

چهار هزار شهروند تهرانی در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی از مراجعه 4 هزار نفر به مراکز اهدای خون استان تهران در تاسوعا و عاشورا خبر داد و اظهار کرد: در این ایام دو هزار و 925 واحد خون، 292 واحد پلاسما و 84 واحد پلاکت اهدا شد.

مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به فعالیت پنج مرکز جامع اهدای خون و یک واحد سیار در پیشوای ورامین در تاسوعا و عاشور، افزود: با توجه به راه اندازی چهار مرکز جامع در چند ماه اخیر میزان مراجعه امسال در مقایسه با سال گذشته 45 درصد رشد داشت و 940 واحد خون نیز بیشتر اهدا شد.

وی گفت: از این میزان اهدای خون سهم اهداکنندگان مستمر 42 درصد، اهداکنندگان باسابقه 36 درصد و اهداکنندگان بار اول 22 درصد بود و 6 درصد از کل خونهای اهدایی به بانوان تعلق داشت.

مدیر کل انتقال خون استان تهران در ادامه افزود: دیگر تفاوت امسال با سالهای گذشته پذیرش داوطلبان اهدای پلاکت و پلاسما بود و برخی نذر خون خود را به نذر پلاکت و پلاسما تغییر دادند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت تهیه داروهای مشتق از پلاسما و نیاز کشور از شهروندان تهرانی تقاضا داریم برای کمک به درمان بیماران نیازمند به این داروها برای اهدای پلاسما به سه مرکز جامع وصال، تهرانپارس و ستاری مراجعه کنند.


تعداد بازدید : 331

بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0