مدیر کل انتقال خون استان تهران:
پایتخت، هر روز به 1500 واحد اهدای خون نیاز دارد
روایت آماری از هشت ماه اهدای خون در استان تهران

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل انتقال خون استان تهران :

پایتخت، هر روز به 1500 واحد اهدای خون نیاز دارد

روایت آماری از هشت ماه اهدای خون پایتخت نشینان

مدیر کل انتقال خون استان تهران خبر داد: بیش از 215 هزار واحد خون در استان تهران در طول هشت ماه گذشته سال 1397 اهدا شده/ روزانه 1500 واحد اهدای خون برای تامین خون مورد نیاز مراکز درمانی استان تهران نیاز است.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی گفت: در طول هشت ماه گذشته سال  1397شاهد 215 هزار و 724 واحد اهدای خون از سوی مردم نوعدوست و شریف در استان تهران بودیم.

وی افزود: اهداکنندگان مستمر خون با ثبت رکورد 101 هزار و 661  واحد اهدای خون و نقش 47 درصدی در آمار کل، توانسته اند همچنان در ردیف اول همراهی با این فرهنگ انسانی باشند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران ادامه داد: بار اولی ها با 41 هزار 828  واحد اهدای خون و سهم 19 درصدی در آمار کل، نشان دادند به حضور نسل جوان و جدید اهداکننده خون می توان همچنان امیدوار و خوش بین بود.

وی افزود: بانوان تهرانی در هشت ماه گذشته سال 1397 نیز توانستند با ثبت 9 هزار 597 واحد اهدای خون و سهم 4 درصدی در آمار کل به یاری بیماران بشتابند که امیدواریم با فرهنگ سازی شاهد مشارکت بیشتر این عزیزان در این عمل خیرخواهانه باشیم.

دکتر طباطبایی با اشاره به اهمیت اهدای خون دارندگان گروه های منفی به خاطر پراکندگی کمتر گروه خونی شان در جمعیت کشور، گفت: در مهمترین بخش آماری اهدای خون در پایتخت باید به آمار مطلوب 25 هزار و 100 واحد خون و سهم 12 درصدی گروه های منفی اشاره کنیم اما با این وجود از شهروندان تهرانی با گروه خونی منفی درخواست می گردد بر اساس یک تقویم زمانی منظم و مستمر در مراکز اهدای خون حاضر شوند.

وی افزود: در هشت ماه گذشته سال 1397 در استان تهران 5 هزار 421 واحد پلاکت و 7 هزار 763 واحد پلاسما به روش آفرزیس تولید شده که البته امیدواریم با آشنایی بیشتر مردم نسبت به ضرورت حیاتی اهدای پلاکت و پلاسما، در آینده شاهد ثبت رکوردهای بالاتری باشیم.

دکتر طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان تهرانی تقاضا می کنیم در روزهای سرد باقی مانده از سال، با ثبت میانگین روزانه حداقل 1500 واحد خون کمک کنند تا به نیازهای اساسی مراکز درمانی و بیمارستانها پاسخ داده شود.
تعداد بازدید : 289

بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0