وفادار و عاشق مثل اهداکنندگان خون در تهران
پایتخت در مدار ۱۶۱ هزار درجه عشق

امتیاز :  ۱.۵۹ |  مجموع :  ۱۷

وفادار و عاشق مثل اهداکنندگان خون در تهران

پایتخت در مدار ۱۶۱ هزار درجه عشق

تهرانی های وفادار و مهربان با ثبت رکورد ۱۶۱ هزار اهدای خون در نیمه اول سال ۱۳۹۸، مثل همیشه در نجات جان انسانها پیشتاز بودند.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، حدود دویست هزار پایتخت نشین در طول فصل های بهار و تابستان ۱۳۹۸ به مراکز اهدای خون در نقاط مختلف استان تهران مراجعه کردند و با ثبت ۱۶۱ هزار و ۱۴۸ واحد اهدای خون، پیشتاز این فرهنگ انسانی در سراسر کشور بودند.

در ادامه به نکاتی جالب از آمارهای اهداکنندگان خون تهرانی در نیمه اول سال ۱۳۹۸ خواهیم پرداخت که خواندنش خالی از لطف نیست.

تولد نسل جدید اهداکنندگان خون

بر اساس آمارهای به دست آمده از مراکز اهدای خون استان تهران در شش ماه اول سال جاری، ۱۸ درصد اهداکنندگان برای بار اول به صفوف داوطلبان اهدای خون پیوستند تا به تولد نسل جدید و جوان اهداکنندگان خون برای فرداهای نظام سلامت در تامین فرآورده های خونی امیدوارتر بمانیم.

انتظار از بانوان پر عاطفه تهران، بیش از سهم ۴ درصدی آنان است

سهم ۴ درصدی بانوان در آمار کلی اهدای خون پایتخت، همچنان ضرورت تبلیغات گسترده و فرهنگسازی موثر در بین زنان پر عاطفه و خیرخواه تهران را برای حضور بیشتر و پررنگ تر این عزیزان در مراکز اهدای خون، به ما نشان می دهد که امیدواریم با برنامه ریزی های مناسب تبلیغی و آگاهی افزایی برای دختران و زنان بتوانیم شاهد ثبت رکوردهای بالاتری در سهم بانوان در نجات جان بیماران نیازمند باشیم.

۱۲ درصد از سهم عملیات نجات جانها برای گروههای خونی منفی

اهداکنندگان با گروههای خونی منفی در آمار کلی اهداکنندگان خون استان تهران در بهار و تابستان ۹۸ توانستند ۱۲ درصد از مجموع خون های نجات بخش برای مراکز درمانی و بیمارستانی در پایتخت را تامین کنند.

رکورد درخشان اهدای پلاسما و پلاکت در مراکز جامع

بنابر آمارهای به دست آمده از مراکز جامع وصال، ستاری، تهرانپارس و شهرری، ۹ هزار و ۹۷۵ واحد پلاسما و ۴ هزار و ۹۷۶ واحد پلاکت نیز در طول بازه زمانی فروردین تا پایان شهریور ۱۳۹۸ به ثبت رسیده است که در جای خود می تواند یک کار مهم، با ارزشمند در مسیر تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص باشد. 
 

تعداد بازدید : 1611

بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0