مدیرکل انتقال خون استان تهران:
تولیدكنندگان داخلی وارد عرصه تولید كیت‌ تشخیص سریع هموگلوبین شوند

مدیرکل انتقال خون استان تهران:

تولیدکنندگان داخلی وارد عرصه تولید کیت‌ تشخیص سریع هموگلوبین شوند

تهران- ایرنا- مدیرکل انتقال استان تهران گفت: در راستای تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و تامین نیاز اداره کل انتقال خون استان تهران و دیگر نقاط کشور، لازم است تولیدکنندگان داخلی برای تولید کیت های تشخیص سریع هموگلوبین،  اقدام کنند و با ورود به این عرصه نیاز کشور را در شرایط تحریم برطرف کنند.

سید مرتضی طباطبایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تشخیص کم خونی اهداکنندگان خون با استفاده از کیت های تشخیص سریع هموگلوبین انجام می شود تا از اهداکنندگانی که مبتلا به کم خونی نیستند، خون گرفته شود و این امر نیازمند استفاده از این کیت هاست تا جواب این نوع آزمایش زودتر به دست آید.

وی ادامه داد: این تست ها به منظور غربالگری بین اهداکنندگان خون انجام می شود و در حال حاضر هم با توجه به افزایش قیمت، شرایط خاص کنونی، محدویت بودجه و مباحث مربوط به تحریم این نوع تست برای همه اهداکنندگان انجام نمی شود و برای بانوان و اهداکنندگان مشکوک به کم خونی و برخی افراد خاص با نظر پزشک انجام می شود.

طباطبایی تاکید کرد: در شرایطی که در برخی موارد نمونه تولید داخلی نداریم به اشکال برمی‌خوریم و لازم است که تولیدکنندگان به خصوص تولید این نوع کیت های تشخیص سریع را در دستور کار خود قرار دهند تا نیاز کشور تامین شود.

وی گفت: سالانه در استان تهران ۴۰۰ هزار مراجعه کننده برای اهدای خون داریم که از این تعداد ۳۲۰ هزار نفر موفق به اهدای خون می شوند و شرایط مناسب برای اهدای خون را دارند.

امتیاز :  ۲.۵۰ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0